Jak radzić sobie z agresją gdy natrafimy w naszej drużynie na gracza, który denerwuje nas swoim zachowaniem?
Zachowuje się w wulgarny sposób przeklina, wyzywa nas, bądź nie potrafi grać.

Pewnie każdy z nas trafił już kilka razy na takiego gracza, który psuje grę każdemu w swoim teamie, co sprawia, że po paru minutach od rozpoczęcia gry zaczyna się kłótnia na czacie, ktoś wychodzi z gry.
A tobie pozostało już tylko pogodzić się z prawdopodobną porażką.

Więc co należy zrobić, aby rozgrywka stała się przyjemniejsza, a żebyś ty mógł z radością usiąść do swojej ulubionej gry, nie przejmując się takimi osobami i ignorować je i nie stać się agresorem w tym wszystkim?

Co o agresji w grach mówią nam naukowcy?

Według naukowców żadna z rzeczy takich jak przemoc oraz zabijanie nie wywołuje agresji. Dowodzą temu badania z A&M International University. Agresję w grze powoduje osoba która nas podburza i denerwuje.
Ale koniec już z tym naukowym bełkotem.

Podam wam moje trzy sposoby, jak radzić sobie ze zdenerwowaniem, grając w swoją ulubioną grę.
Po pierwsze nie nastawiajmy się przed grą, że na pewno znowu trafimy na osobę, która będzie chciała zrobić nam na złość i zniszczyć rozgrywkę. Sama wiem po sobie, że za każdym razem nie prowadzi to do czegoś dobrego.

Więc uśmiechnij się i pomyśl o czymś miłym, po wejściu do lobby przywitaj się z każdym, zapytaj jak mija im dzień, jakie mają pomysły na grę i przedyskutujcie wszystko co dotyczy danej rozgrywki, czyli kto zajmuje jaką pozycję, co kupujecie itd., tak naprawdę wszystko zależy od gry w jaką obecnie gracie.

Gwarantuje, że to na pewno pomoże wam, w jakimś tam stopniu w grze i nie doprowadzi do niepotrzebnych kłótni w późniejszym etapie gry, poprzez jakieś niedopowiedzenia
Myślę że dzięki temu sposobowi unikniesz kłótni i nie będziesz musiał się denerwować, bo ktoś zrobi coś nie tak.

Kolejnym sposobem, może być włączenie sobie swojej ulubionej muzyki, ignorując gracza, który stara się utrudnić nam rozgrywkę, specjalnie ginąc bądź prowokując nas do kłótni. Ale tego sposobu nie używam zbyt często, ponieważ muzyka rozprasza mnie i nie mogę skupić się na tym co robię obecnie w grze.
Wiec zależy to od tego, czy muzyka wam przeszkadza czy nie.

Trzecim sposobem, który mogłabym się z wami podzielić, to po prostu wyciszenie osoby, która stara się nas zdenerwować np. krzykiem do mikrofonu, wyzywaniem nas i tym podobne.
Miałam wiele sytuacji w grze, gdzie osoba znajdująca się w mojej drużynie, specjalnie prowokowała mnie do kłótni, krzycząc do mikrofonu, zagłuszając kroki przeciwnika mimo tłumaczenia że utrudnia mi to rozgrywkę on i tak sobie nic z tym nie robił, co doprowadzało do zgonu mojej postaci, gdyż nie słyszałam przeciwnika. Dlatego uważam, że najlepszym sposobem na tego typu graczy jest po prostu wyciszenie bez wyzywania jej i nie potrzebnej agresji z naszej strony.

Mam nadzieję, że odrobinę pomogłam wam tymi trzema krótkimi sposobami, w radzeniu sobie z agresją i osobami, które mogą się do tego przyczynić. Dużo zależy od tego jak wy podejdziecie do całej tej sytuacji.