Historyczne gry komputerowe

Musisz zrozumieć historię jaka panuję w tych grach. Problem w tym, że podręczniki szkolne nie zawsze podają historię w przystępny sposób, nie zawsze czujemy się jak bohaterowie książek lub filmów, a ze względu na ograniczony czas wyświetlania mają tendencję do skupiania się na konkretnych wydarzeniach. Z drugiej strony możemy wchłonąć gry wideo we własnym tempie, czytając, ucząc się i zapamiętując najważniejsze fakty. Gry to domena nas a nie kobiety. Sprawdźmy jakie tytułu są warte uwagi.

Seria Assassin’s Creed

Marka Ubisoft to jedna z serii traktujących historię jako punkt wyjścia do opowiedzenia własnej historii. Chociaż seria zawsze zawiera charakterystyczne elementy typu fantasy, każda część mocno wpisuje się w historyczną rzeczywistość. Szczególnie warto zauważyć, że projekt położenia rzeczywistych obiektów jest prawie perfekcyjnie odwzorowany. Do tego stopnia, że praca Ubisoftu w Assassin’s Creed: Unity może pomóc w odbudowie spalonej części katedry Notre Dame.

Land of War

W krainie wojny w roli wojownika Piotra Kowalskiego bierzemy udział w historycznych bitwach od 1939 do 1944 roku, bierzemy także udział w misjach szpiegowskich i operacjach wywrotowych. Fabuła Land of War Beginning łączy w sobie wydarzenia historyczne i fikcyjne. Głównym bohaterem gry jest Piotr Kowalski, żołnierz Wojska Polskiego. Po agresji Niemiec na Polskę bohater popadł w spisek, który przesądził o losach jego ojczyzny i całego świata.

Seria Company of Heroes

Company of Heroes to zdecydowanie jedna z lepszych serii gier strategicznych z okresu II wojny światowej. Druga edycja opisuje wydarzenia, które miały miejsce podczas operacji „Barbarossa”. Jednak twórcy spotkali się z krytyką ze strony Rosjan, którzy byli źli na sposób, w jaki Armia Czerwona była przedstawiona w „Company of Heroes 2”. Która strona jest właściwa? Warto się o tym przekonać przy pomocy podręczników do historii.

Age of Empires (seria)

Seria Age of Empires przyjęła podobne założenia, ale na mniejszą skalę. W tej strategii czasu rzeczywistego dowodzimy wybranym cywilizowanym krajem, rozwijamy nasz kraj, dbamy o rozwój technologiczny i wysyłamy wojska na podbój terytorium wroga. Każda część Age of Empires przenosi nas w inny okres historyczny. W pierwszej części rozwinęliśmy czasy starożytnego Egiptu czy Grecji, przenosząc się do średniowiecza i wczesnego renesansu podczas drugiej części. Z drugiej strony trójka opowiada o podboju Ameryk przez Europejczyków. W każdej części zobaczymy różne historie, różne jednostki lub parametry techniczne w danym czasie.

Call of Duty (Seria)

Seria wojennych strzelanek z perspektywy pierwszej osoby, której głównym wydawcą jest amerykańska firma Activision. Początkowo poszczególne gry z serii koncentrowały się na tematyce II wojny światowej, jednak od 2007 roku zostały wkomponowane we współczesną rzeczywistość. Seria  Call of Duty została doceniona przez krytyków i graczy i osiągnęła światowej sławy nagrody komercyjne. Od listopada 2011 roku jej sprzedaż przekroczyła 100 milionów egzemplarzy, w styczniu 2012 roku było 40 milionów graczy. Wykorzystywana jest gra wieloosobowa przez co gra stała się kultowa. Sukces serii zaowocował wydaniem komiksów i gier karcianych

Kingdom Come: Deliverance

Wyniki pracy studia miały trudny początek, ale na szczęście czeskiemu zespołowi udało się dość skutecznie określić swój tytuł. Obecnie jest to jedna z najlepszych gier RPG o średniowiecznej rzeczywistości. Produkcja rozpoczęła się w XV wieku w czasie wojen, które wstrząsnęły Europą Środkową. W The Kingdom Come głównym bohaterem jest niejaki Henryk. Syn kowala zostaje uwikłany w polityczny spisek pełen politycznych zmagań, pełen historycznych bitew i postaci z zapisów historycznych.

Historia lubi się powtarzać, lubimy się jej przyglądać z zaciekawieniem, o ile odbywa się to podczas rozgrywki komputerowej, w historyczną grę, która naprawdę wciągnie nas dostatecznie na kilkanaście godzin. Wymieniłem kilka historycznych gier komputerowych, które mogą przyciągnąć uwagę każdego gracza.

Więcej na https://epicgirl.pl/