REJESTRACJA LOGOWANIE KONTAKT
Mój koszyk (0)
          KSIĄŻKI           CZASOPISMA           GRY           PROGRAMY           EBOOKI           PAKIETY           PRENUMERATA           PLAKATY              
DARMOWA WYSYŁKA
JUŻ OD 100 ZŁ
         
PRENUMERATA
DO 30% TANIEJ
         
PŁATNOŚCI PRZYJMUJEMY
TAKŻE PRZEZ PAYPAL
     

Amiga34 już za nami
Dziękujemy bardzo za odwiedzenie naszego stoiska na Amiga34 w Neuss! Spotkaliśmy wiele ciekawych osób, odbyliśmy wiele rozmów na temat Amigi i naszych przyszłych wydawnictw w języku angielskim oraz niemieckim. Impreza przyniosła wiele nowości, w tym: system MorphOS na platformie AMD64, urządzenia Vampire V4 Stand Alone i prezentację kart turbo Warp z procesorem 060/100 MHz, 256 MB RAM oraz wieloma dodatkami (tryby graficzne RTG, dekoder MP3 i inne). Do zobaczenia na kolejnej imprezie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Amiga34. Pełny raport ukaże się w kolejnym numerze Amigazynu.


Specjalne wydanie magazynu Amiga User
Przedstawiamy specjalny numer magazynu Amiga User! Jest to dwujęzyczne wydanie - w języku angielskim i niemieckim, które będzie dostępne na imprezie Amiga34 w Neuss. Zestaw zawiera wiele dodatków, w tym: płytę CD z oprogramowaniem użytkowym, dyskietkę ratunkową, nalepki na dyskietki Amiga Disk oraz smycz do kluczy. Wysyłka rozpocznie się w połowie października.

Zamów specjalne wydanie Amiga User już teraz!
Startujemy z własnym kanałem na YouTube!
Pojawiły się pierwsze materiały na naszym kanale w serwisie YouTube. Adam Zalepa będzie na nim mówił o swojej pasji do komputerów retro, a także prezentował sprzęt i oprogramowanie. Dodatkowo na kanale będzie można obejrzeć, jak wyglądają nasze wydawnictwa. W pierwszym odcinku wspomniany został m.in. magazyn RetroKomp, gra Worthy, a także osprzęt do Commodore 64.

Kolejne filmy będą pojawiać się w odstępach miesięcznych. Zapraszamy do oglądania i komentowania!
Amiga NG numer (7) 02/2019
Koniecznie sprawdźcie zawartość nowego numeru magazynu Amiga NG! Będzie można w nim przeczytać między innymi o tworzeniu logotypu w programie LightWave 3D, programowaniu za pomocą platformy API2, używaniu skanerów w systemie MorphOS i wymianie dysku na SSD. Magazyn zmienia się też wizualnie. Szczegóły można przeczytać tutaj

Magazyn można także zamówić w wersji cyfrowej na stronie amiga.org.pl.
Komoda & Amiga plus #13
Mamy już najnowszy numer magazynu K&A plus! Tym razem przeczytacie w nim, między innymi, o grach Yoomp! 64, Alien Invasion, Tenebra Macabre, Barbarian+, The Settlers, Tiger Claw, Bridge Strike, Pong 4k, Trap Runner, a także wywiady z następującymi osobami: Carl-Henrik Skarstedt, Gunnar Kristjansson, Roy Widding, Volker Wertich. Więcej informacji na stronie produktu.
RetroKomp w kolorze
Nadchodzi kolejny numer magazynu RetroKomp! Wśród zmian najważniejszą jest druk w pełnym kolorze oraz nowy układ stron, który można było już zobaczyć w numerze 13/2019. Tym razem zajmujemy się między innymi optymalizacją kodu dla procesora Z80, programowaniem mowy na C64, grą Rikki & Vikki na konsolę Atari 7800, jak również piszemy jak zbudować swój własny komputer oparty o technologię FPGA.
Więcej Węgla 9  
Ukazał się kolejny odcinek podcastu Więcej Węgla! Tematem odcinka jest rynek komputerowy w latach `80-tych i jego dynamiczny rozwój.

Odcinek trwa 25 minut i można go pobierać także jako plik MP3 z naszej strony.
Więcej Węgla 8  
Jest już nowy odcinek podcastu Więcej Węgla! Poruszana tematyka to emulacja, jej rodzaje, wady i zalety. Nagranie zostało przeprowadzone na sprzęcie wyższej jakości niż poprzednie odcinki. Adam zapowiada też publikację własnych materiałów wideo.

Odcinek trwa 32 minuty i można go pobierać także jako plik MP3 z naszej strony.
Nowy numer angielskiego magazynu RetroKomp
Jest już dostępny nowy numer magazynu RetroKomp w języku angielskim! Znajdziecie w nim między innymi artykuły o klonach ZX Spectrum, komputerach używanych na Litwie, kompresji danych na Commodore, grach 3D na Atari ST/STE, raytracingu na Amidze 500 oraz wiele innych.

Magazyn można zamówić w wersji papierowej lub tańszej edycji cyfrowej.
Amigazyn 20
W czerwcu ukaże się jubileuszowy numer Amigazynu, a w nim między innymi: skupiamy uwagę na nowym świetnym programie GoADF!, testujemy joysticki, porównujemy karty ACA 1233 i Apollo 1240, odnawiamy Amigę 1200 i sprawdzamy działanie systemu MorphOS na emulatorze QEMU. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami!

Zobacz szczegóły numeru
Więcej Węgla 7  
Zapraszamy do odsłuchania najnowszego odcinka podcastu Więcej Węgla. Tym razem Adam mówi o historii gier wideo, ze szczególnym uwzględnieniem sylwetki wynalazcy Ralpha Baera.

Odcinek trwa 25 minut i można go pobrać również jako plik MP3 z naszej strony.
Komoda & Amiga plus numer #1-5
Wydanie specjalne magazynu K&A plus jest dostępne! Jest to numer zbiorczy zawierający najlepsze artykuły z pierwszych pięciu wydań czasopisma, czyli z okresu 2015-2016. Numer ma 100 stron i można go kupić tylko w formie papierowej..
Amiga User 7/2019
Już niedługo ukaże się nowy numer magazynu Amiga User! Można w nim przeczytać między innymi o wykorzystaniu Basica w sekwencji startowej, sztuczkach w języku AMOS, a także tworzeniu trójwymiarowych czcionek. Jak zwykle magazyn można zamówić w wersji cyfrowej lub papierowej. Szczegóły można przeczytać tutaj.

Numer jest już dostępny!


Pong 4K - nowa gra dla Amigi z układami AGA
Już w czerwcu ukaże się kolejna nowa gra! Tym razem będzie to odświeżona wersja słynnego klasycznego hitu, w futurystycznej oprawie. Gra jest bardzo dynamiczna, posiada animowane intro w trybie HAM, a podczas rozgrywki odtwarzane są ścieżki AudioCD.

Pong 4K zajął trzecie miejsce w konkursie GameDev na imprezie RetroKomp w Gdańsku. Wymagana jest Amiga z układami AGA, gra działa także na nierozbudowanej konsoli CD32. Dostępna jest wersja pudełkowa z plakatem lub cyfrowa w niższej cenie.

Gra jest już dostępna! Zobacz szczegóły wydania pudełḱowego
Reedycja ksiązki Amiga od A do Z - wydanie jubileuszowe 1998-2019
Jubileuszowe wydanie ksiązki Amiga od A do Z jest faktem! Dostępna jest wersja cyfrowa, natomiast papierowe książki będą wysyłane od przyszłego tygodnia. Jest to nowe wydanie książki z okazji dwudziestolecia pracy Adama Zalepy. Autor zaprasza Czytelników do poznania komputerów Amiga - zarówno ich systemu operacyjnego, dodatkowego oprogramowania, jak również elementów sprzętowych. Oryginalny tekst w wielu miejsach został poprawiony i uaktualniony, a cała ksiązka ma bardziej nowoczesny układ.

Zobacz pełny zestaw wydania jubileuszowego
Nowy program - GoADF!
Przedstawiamy nowy polski program przeznaczony do obsługi plików ADF! Za jego pomocą można nie tylko nagrywać obrazy dyskietek, ale także przeglądać zawartość plików, montować wirtualne napędy, tworzyć kolekcje plików, odczytywać szczegółowe informacje o obrazach dyskietek i wykonywać wiele innych operacji. Kupując dowolną opcję prenumeraty czasopisma Amigazyn możecie kupić GoADF! ze zniżką aż 30!
Więcej Węgla 5 i 6  
Są już dostępne dwa kolejne odcinki naszego podcastu! Poruszona tematyka to giełdy komputerowe oraz 25-lecie bankructwa firmy Commodore. Oba odcinki trwają po 30 minut i można je pobrać także jako pliki MP3 z naszej strony: odcinek 5 oraz odcinek 6.
;  
RetroKomp też się zmienia
Za chwilę rozpoczynamy wysyłkę najnowszego numeru czasopisma RetroKomp! Nasz magazyn zmienia formę i począwszy od tego numeru znajdziecie w nim odświeżony układ oraz wybrane strony drukowane w kolorze. Od następnego numeru RetroKomp będzie drukowany w całości kolorowy, na papierze kredowym!

Zobacz spis treści nowego numeru
Więcej Węgla 4  
Można już posłuchać najnowszego odcinka podcastu Więcej Węgla! Tym razem mowa jest w nim o systemach operacyjnych i różnicach w interfejsie użytkownika na przestrzeni lat. Odcinek trwa 25 minut i można go pobrać również bezpośrednio z naszej strony jako plik MP3. Zapraszamy!
Amigazyn 19 w kolorze
Zapraszamy do pobierania najnowszego Amigazynu! Od tego numeru magazyn będzie drukowany w pełnym kolorze, ze zmienionym układem stron. Mamy nadzieję, że bardziej nowoczesny wygląd będzie się Wam podobał. Jednocześnie musimy nieco zmniejszyć objętość i podnieść cenę (tylko o 3 zł), ale postaramy się to zrekompensować lepszą jakością naszego czasopisma. Wersja na papierze będzie wysyłana w przyszłym tygodniu.

Zobacz spis treści oraz przykładowe strony po zmianach!
Więcej Węgla 3  
Jest już dostępny nowy odcinek podcastu Więcej Węgla! Adam zajął się tematyką komputerów ZX Spectrum oraz ich twórcy, brytyjskiego konstruktora sir Clive`a Sinclaira. Odcinek można pobrać także z naszej strony jako plik MP3. Zapraszamy do słuchania!
Bridge Strike - nowa gra od Project R3D
Przedstawiamy nową grę autorstwa grupy Project R3D! Zasiądź za sterami samolotu bojowego i walcz o pokój. Jesteś naszą ostatnią nadzieją! Bridge Strike można zamówić w wersji CD oraz na dyskietkach. Do pełnego kompletu dołączamy plakat w formacie A3.Gra zajęła drugie miejsce w konkursie GameDev na imprezie RetroKomp w Gdańsku. Gra jest już dostępna!

Możesz zamówić także edycję cyfrową z dodatkami - zobacz szczegóły tutaj!
Komoda & Amiga plus numer #12
Jest już dostępny nowy numer magazynu K&A Plus. W numerze między innymi recenzje gier: Planet X2, Portal, Blastopia, Worthy, Alar City, Flashback, artykuły: Bańka retro, Gadające Głowy: Czy rzeczywiście gramy w gry retro, Wacka demoscena, cz. II, Psygnosis, a także wywiady: Derek Morris, Tim Wright, Paolo Besser.
Amiga NG numer 6
Nowy numer magazynu dla użytkowników Amigi Nowej Generacji jest już dostępny! Przeczytacie w nim między innymi o grze Tower 57, możliwościach przeglądarki Odyssey, o serwisowaniu ciekłego chłodzenia procesorów G5, wymianie matrycy w PowerBooku G4 i wiele innych tematów. Szczegóły numeru 6 można znaleźć tutaj.

Zobacz też archiwalne numery magazynu!
Więcej Węgla 2  
Zapraszamy do odsłuchania drugiego odcinku podcastu Więcej Węgla. Tym razem Adam porusza problematykę rozwoju oprogramowania, a cała historia rozpoczyna się w latach `60-tych ubiegłego wieku. Odcinek ma 37 minut i można go słuchać już na 9 platformach. Z naszej strony można również pobrać wersję MP3. .
Amiga User 6/2019
Najnowszy numer magazynu Amiga User jest już dostępny! Nowy eBook jest widoczny na liście produktów po zalogowaniu. W numerze między innymi: rozszerzenia sprzętowe dla różnych modeli Amigi, najlepsze monitory LCD, odczytywanie dyskietek Not-DOS, tworzenie wykresów 2D/3D i wiele innych tematów! Wersja papierowa będzie wysyłana od przyszłego tygodnia.
Nowa książka: Deluxe Paint
Kontynuujemy temat najlepszych programów dla Amigi! Kolejna książka dotyczy legendarnego programu Deluxe Paint. Omówiona zostanie wersja 3, 4 oraz 5, ze szczególnym uwzględeniem funkcji przeznaczonych dla układów ECS oraz AGA. Książka po raz pierwszy pojawi się jednocześnie w dwóch wersjach językowych! Więcej szczegółów można przeczytać tutaj.
Amiga od A do Z - nowe informacje
Zobacz jak będzie wyglądać nowe wydanie książki Amiga od A do Z. Jest to reedycja książki z okazji dwudziestolecia oryginalnego wydania, które miało miejsce w 1998 roku. Oryginalny tekst w wielu miejscach został poprawiony i uaktualniony. Książka będzie dostępna w marcu.
Więcej Węgla 1  
Adam Zalepa rozpoczął nagrywanie własnego podcastu pod tytułem Więcej Węgla. W programie będzie mowa o Amidze, a także innych tematach związanych z komputerami retro. Odcinki będą poświęcone konkretnym zagadnieniom, a podcast będzie zawierał nie tylko komentarz autora, ale także materiał przygotowany wcześniej - związany z tematyką odcinka. Pojawią się goście, nie tylko Amigowcy.

Zapraszamy do słuchania! Podcast aktualnie dostępny jest w serwisach Anchor i Spotify. Można go pobrać także w formie MP3 tutaj.
Zbierz całą kolekcję!
Nasze oprogramowanie można kupić w dużych kartonowych pudełkach, które nie tylko ładnie wyglądają na półce, ale przede wszystkim chronią zawartość przed uszkodzeniem. Paczki wysyłamy w dodatkowych pudełkach gwarantujących bezpieczny transport.

Pełną ofertę można znaleźć w działach GRY oraz PROGRAMY.
Amigazyn 19
Zbliżamy się do kolejnego jubileuszu! Przedstawiamy Amigazyn 19, w którym przeczytacie między innymi: jak wykonać trójwymiarowe czcionki, jak szybko napisać własną grę, jak rozbudować Amigę 600, jak wykorzystać zaawansowane możliwości programu OctaMED oraz wiele innych tematów. Jak zwykle dostępna jest wersja na papierze lub tańszy eBook. Magazyn można zamówić także w jednej z nowych opcji prenumeraty.
Magazyn Amiga NG także po angielsku
Startujemy również z angielską edycją magazynu Amiga NG, przeznaczonego dla użytkowników systemów Amigi Nowej Generacji. Już w marcu będzie dostępny najnowszy numer 5, który jest odpowiednikiem polskiej wersji i będzie wydawany w niezmienionej formie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną produktu, na której można zobaczyć między innymi przykładowe strony magazynu.
RetroKomp 13 i nowy dział Nintendo
Już niedługo nowy numer magazynu RetroKomp, a w nim między innymi: rozszerzamy pamięć w małym Atari, sprawdzamy funkcje w Sinclair Basicu i przyspieszamy PET-a. Poza tym w numerze pojawi się nowy dział Nintendo!
RetroKomp 0 - angielska edycja
Rozpoczynamy wysyłkę angielskiego wydania magazynu RetroKomp! W tym numerze znajdziesz: wielokolorową grafikę na ZX Spectrum, przesyłanie danych do Commodore 64, bezprzewodowy dysk do Atari, gry dla Apple II i wiele innych! Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie produktu. Prosimy zwrócić uwagę, że wersja cyfrowa będzie dostępna od nabliższego czwartku.
AmigaOS 4.1 Emulacja - na papierze kredowym
Przypominamy, że jest dostępna nowa partia książek AmigaOS 4.1 Emulacja. Tym razem druk został wykonany w lepszej jakości, na papierze kredowym. Ponadto uzupełniliśmy spis treści tej pozycji, można go zobaczyć na stronie produktu.
Wordworth 7 w praktyce
Od dziś dostępna jest cyfrowa edycja książki dotyczącej programu Wordworth 7. Wydanie na papierze będzie wysyłane od przyszłego tygodnia. O szczegółowych terminach wysyłek jak zwykle będziemy informować mailem.
Amiga User 6/2019
Przedstawiamy nowy numer magazynu Amiga User! Tym razem piszemy m.in. o rozszerzeniach sprzętowych dla różnych modeli Amigi, testujemy monitory LCD, odczytujemy dyskietki Not-DOS i wiele więcej. Jak zwykle, czasopismo jest dostępne w wersji papierowej lub w wersji eBook. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.
Nowa dostawa książek i magazynów
W nowym roku uzupełniamy brakujące książki i magazyny! W najbliższym tygodniu otrzymamy nową dostawę pozycji AMIGA OS 4.1 emulacja i AMIGA OS 3.1 - tom pierwszy. W przyszłym tygodniu pojawią się także brakujące archiwalne numery czasopism RetroKomp oraz Amigazyn.
KSIĄŻKI
Systemy operacyjne
Programowanie
Inne

CZASOPISMA
RetroKomp
K&A plus
Amigazyn
Atari Fan
Amiga NG

OPROGRAMOWANIE
Gry
Programy

Directory Opus

E-BOOKI
RetroKomp
Amigazyn
Amiga NG

Amiga User
RetroKomp English

Systemy operacyjne
Programowanie
Inne

INNE
Regulamin
Napisz do nasCopyright © 2015-2019
AMIGA.net.pl